Ανακοίνωση

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος www.fireservice.gr η προκήρυξη του διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/ριών στη Σχολή Αξιωματικών και σπουδαστών/ριών στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025.
Οι υποψήφιοι πρέπει να συμπληρώσουν και να υποβάλουν ηλεκτρονικά την Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση συμμετοχής στην ηλεκτρονική εφαρμογή που θα λειτουργήσει στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος ειδικά για τον Διαγωνισμό  από την Τρίτη 19-03-2024 έως και την Τρίτη 26-03-2024.
Στην παραπάνω ιστοσελίδα παρέχονται όλες οι πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο ηλεκτρονικής υποβολής της Αίτησης – Υπεύθυνης Δήλωσης, τα δικαιολογητικά και τις ημερομηνίες υποβολής τους, τις προκαταρκτικές εξετάσεις και εν γένει για όλες τις διαδικασίες που αφορούν την ανωτέρω προκήρυξη.