Συμμετοχές σε διαγωνισμούς-Διακρίσεις

Συμμετοχή σε διαγωνισμό

Βραβευμένο από το 2017 για τις δράσεις του ως αειφόρο σχολείο, το σχολείο μας παρουσιάζει σταθερά όλα αυτά τα χρόνια δράσεις σε όλους τους πυλώνες της αειφορίας: στη δημοκρατία και τη συμμετοχική δράση των μελών του, στην προαγωγή της μάθησης, αλλά και των τεχνών και του πολιτισμού, στην εξοικονόμηση ενέργειας και πόρων, στην προαγωγή της σωματικής και ψυχικής υγείας, στη σύνδεση του σχολείου με την τοπική και υπερτοπική κοινωνία.
Η σημαία του αειφόρου σχολείου κοσμεί το σχολείο μας και σηματοδοτεί τη διαρκή έγνοια μας να οικοδομούμε μια σχολική κοινότητα ενεργή, ευέλικτη, ευπροσάρμοστη, σύγχρονη, αλλά και
δημιουργική, αλληλέγγυα, ευαισθητοποιημένη, ανθρώπινη.
Έχοντας αυτές τις αρχές δημιουργήσαμε και καταθέσαμε ένα διαγωνιστικό τεύχος της σχολικής ηλεκτρονικής μας εφημερίδας σε Διαγωνισμό.
Δείτε το διαγωνιστικό τεύχος εδώ.