Δράση για την καλύτερη ψυχολογική προετοιμασία των υποψηφίων μαθητών της Γ’ τάξης

Στο πλαίσιο της προσπάθειάς μας να συνδράμουμε στην καλύτερη ψυχολογική προετοιμασία των υποψηφίων μαθητών μας της Γ’ τάξης ενόψει των εξετάσεων την Πέμπτη 18-4-2024 οι κυρίες Δουγαλή Παναγιώτα, κοινωνική λειτουργός, και Αϊβαλή Χρυσούλα, νοσηλεύτρια, ανέπτυξαν το θέμα: “Τεχνικές χαλάρωσης για την πρόληψη και τον έλεγχο του στρες”. Τα παιδιά παρακολούθησαν με ενδιαφέρον και προσοχή τις εισηγήσεις των ειδικών, ενώ γνώρισαν με βιωματικό τρόπο τεχνικές και τρόπους διαχείρισης του άγχους και της πίεσης.
Η δράση οργανώθηκε σε συνεργασία με την 3η ΤΟΜΥ Κοζάνης από τις εκπαιδευτικούς: Α. Δημοπούλου, Δ. Ιωαννίδου, Π. Καραλιόλιου, Π. Κασκαμανίδου.