Εκδηλώσεις

Σχολική εκδήλωση για την επέτειο των 50 χρόνων από την εξέγερση του Πολυτεχνείου

Στις 17 Νοεμβρίου τιμήσαμε την 50η επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης απαγγέλθηκαν ποιήματα, διαβάστηκε το χρονικό των γεγονότων που έλαβαν χώρα πριν και μετά την εξέγερση, το οποίο εμπλουτίστηκε με video και ηχητικά αποσπάσματα, και παρουσιάστηκε ένα θεατρικό δρώμενο, το οποίο περιλάμβανε ζωντανό αλλά και βιντεοσκοπημένο μέρος.

Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι καθηγήτριες Τζένη Καραλιόλιου και Έρη Παπαδέλη.

Το δίπτυχο του προγράμματος εικονογραφήθηκε από μαθήτριες του σχολείου, ενώ η εκδήλωση πλαισιώθηκε μουσικά από την ορχήστρα και τη χορωδία του σχολείου με την καθοδήγηση της υποδιευθύντριας Νατάσας Δημοπούλου.

Τον ήχο επιμελήθηκαν ο εκπαιδευτικός Βασίλης Κούστας και οι μαθητές Αριστοτέλης Δελιαλής και Δημήτρης Πατσιούρας.