Ενδοσχολικός Μαθητικός Διαγωνισμός Σχεδιασμού Λογότυπου

To 2o ΓΕ.Λ. Κοζάνης προκηρύσσει ενδοσχολικό διαγωνισμό με θέμα «ΣΧΕΔΙΑΖΩ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΟΥ» και καλεί τους μαθητές & μαθήτριες του σχολείου μας να σχεδιάσουν το λογότυπο του σχολείου μας. Το λογότυπο ή logo είναι ένα σύμβολο ή σήμα που συνδυάζει λέξεις και σχέδια.

ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ
1. Στον Διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές/μαθήτριες όλων των τάξεων του σχολείου.
2. Για κάθε λογότυπο θα πρέπει να υπάρχουν μέχρι 2 δημιουργοί.
3. Κάθε μαθητής/τρια μπορεί να υποβάλει μέχρι 3 λογότυπα.
4. Το λογότυπο θα πρέπει να ενσωματώνει το όνομα του σχολείου μας.
5. Η αξιολόγηση των λογότυπων θα γίνει από εκπαιδευτικούς και μαθητές με ηλεκτρονική ψηφοφορία μέσω συνδέσμου που θα δοθεί μετά το πέρας των υποβολών.
6. Το λογότυπο θα είναι είτε σχεδιασμένο στο χέρι είτε σε ψηφιακή μορφή. Σε κάθε
περίπτωση θα πρέπει να αποσταλεί ως συνημμένη εικόνα jpg με ηλεκτρονικό
ταχυδρομείο στο 2gelcontest@gmail.com. Στο μήνυμα θα πρέπει να αναγράφονται το
όνομα και το τμήμα του/της δημιουργού (ή τα ονόματα και τμήματα των δημιουργών).
8. Η προθεσμία υποβολής των έργων είναι η Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023.
9. Ο/Η δημιουργός (ή οι δημιουργοί) του καλύτερου λογότυπου θα βραβευθεί/ούν κατά τη διάρκεια της γιορτής των Χριστουγέννων.