Ομιλία με τίτλο “Ανθεκτικότητα στις αλλαγές: δημιουργώντας ένα υγιές πλαίσιο στο μεγάλωμα του παιδιού”

Το σχολείο μας και η παιδαγωγική ομάδα δράσης για την ενίσχυση των σχέσεων σχολείου-οικογένειας οργάνωσαν την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου στη βιβλιοθήκη του σχολείου εκδήλωση για τους γονείς/κηδεμόνες, κατά τη διάρκεια της οποίας ο κ. Νίκος Τσακμάκης, κοινωνικός λειτουργός και επιστημονικά υπεύθυνος του Κέντρου Πρόληψης των εξαρτήσεων και προαγωγής της ψυχοκοινωνικής υγείας Π.Ε. Κοζάνης «Ορίζοντες», ανέπτυξε το θέμα: “Ανθεκτικότητα στις αλλαγές: δημιουργώντας ένα υγιές πλαίσιο στο μεγάλωμα το παιδιού”. Οι παρευρισκόμενοι παρακολούθησαν με αμείωτο ενδιαφέρον την ομιλία, ενώ ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση μεταξύ του ομιλητή και των γονέων. Τη δράση επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί: κ. Μπαμπαλή, κ. Βελισσάρη, κ. Μανώλα, κ. Κυρατσού.