Παρουσίαση του λογοτεχνικού περιοδικού “Όνειρα Ψυχών” στην εκπομπή “Περίμετρος”

Την Τετάρτη 21-2-2024 το 2ο ΓΕ.Λ. Κοζάνης φιλοξενήθηκε στην εκπομπή της ΕΡΤ3 “Περίμετρος” και παρουσίασε το λογοτεχνικό περιοδικό των σχολείων της πόλης μας “Όνειρα ψυχών”. Πρόκειται για μια κοινή προσπάθεια των 4 λυκείων της πόλης της Κοζάνης και του 6ου Γυμνασίου Κοζάνης.

Η παρουσία στην εκπομπή ήταν μια μοναδική εμπειρία για τις μαθήτριες του σχολείου μας, οι οποίες είχαν την ευκαιρία να μιλήσουν για τον τρόπο που δούλεψαν στήνοντας το περιοδικό, αλλά και για το πώς οι ίδιες εμπνέονται και γράφουν τα κείμενά τους.

Ευχαριστούμε τους συντελεστές της εκπομπής και ιδιαίτερα τον δημοσιογράφο κ. Νασιάδη για την πολύ ωραία παρουσίαση της δουλειάς μας και συγχαίρουμε θερμά τα παιδιά μας που κατέθεσαν ψυχή, όνειρα και ταλέντο!

Δείτε περισσότερα εδώ.